مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

تحقیق آماده تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

مبحث اول: قواعد ناظر به جرم واحد

الف) سببهاي معافيت از مجازات

سببهاي معافيت از مجازات متعددند، ليكن مبناي واحدي ندارند. اين سببها به طور حصري در قانون احصاء شده‏اند و هر جا تأثير بگذارند مانع از اجراي مجازات مي‏گردند. سببهاي مذكور عبارت‏اند از عذرهاي معاف كننده، معافيت قضايي، مصونيتها و صغر:

1- عذرهاي معاف كننده (معاذیر قانونی)تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تفاوت عوامل عوامل رافع مسئولیت کیفری با عذرهای قانونی(عذرهای معاف کننده):

1- عذر معاف كننده فقط مجازات را زائل مى‏كند ولى وصف مجرمانه عمل و مسؤوليت وى باقى است. ولى علل‏ رافع مسؤوليت كيفرى، سبب مى‏شود كه شخص از لحاظ كيفرى اصلاً مسؤول نيست تا مجازاتى باشد.

 به عنوان نمونه عذر همکاری با مامورین برای کشف جرم و سایر مجرمین(موضوع ماده 507 ق.م.ا.) موجب معافیت از مجازات است ولی از مجرم رفع تقصیر نمی کند.

2- علت رافع مسؤوليت هيچگونه مجازاتى (اعم از اصلى، تبعى و تكميلى) ندارد. ولى عذرهاى معاف كننده فقط معافيت از مجازات اصلى را در پى دارد.

3- تشخيص عذر معاف كننده فقط در صلاحيت دادگاه است. ولى در علل رافع مسؤوليت دادستان يا بازپرس و يا داديار در صورت تشخيص آن موظفند قرار منع تعقيب صادر كنند تا كار به محاكمه كشيده نشود. البته اين قرار مانع ازتقاضاى جبران خسارت ناشى از جرم نيست.تحقیق آماده  تعیین مجازات - 40 برگ وورد قابل ویرایش

4- علل رافع مسؤوليت، يك سرى اصول كلى دارند ولى عذرهاى معاف كننده بطور حصرى و استثنائى است.

5- حكم برائتى كه در مورد علل رافع مسئولیت کیفری صادر مى‏شود هميشه قاطع و غير قابل نقض است ولى حكم معافيت ازمجازات ممكن است توسط ديوان كشور مورد تجديد نظر قرار گيرد.

6- در صورت وجود عذر معاف كننده دادگاه مجازات را تعيين مى‏كند ولى اعلام مى‏كند كه معاف است. فايده آن دراين است كه تعيين مجازاتهاى تبعى و تكميلى كه ميزان و نوع آن به تناسب مجازات اصلى مى‏باشد، آسان مى‏گردد. (اين‏رويه در دادگاهها اعمال نمى‏شود.)

بنا بر این، عذرهاي معاف كننده تأثيري بر تقصير و مسؤوليت فاعل ندارد، بلكه بنابر ملاحظات سياست جنايي و فايده اجتماعي موجب معافيت بزهكار از مجازات مي‏شود. عذرهاي معاف كننده به جرايم خاصي تعلق مي‏گيرد و به هيچ‏وجه عموميت ندارد. از آن جمله:

عذر همكاري با مامورین:

همكار كسي است كه عضو دسته يا جمعيتي از بزهكاران بوده و خود در ارتكاب جرم يا طرح آن مشاركت يا معاونت داشته است، ولي به دليل همكاري با مأموران كشف جرم و دادن اطلاعات در باره هويت و مقاصد ساير بزهكاران، معاف از مجازات شناخته شده است. براي مثال ماده 507 قانون مجازات اسلامي (تعزيرات) مقرر مي‏دارد:

«هر كس داخل دستجات مفسدين يا اشخاصي كه عليه امنيت داخلي يا خارجي كشور اقدام مي‏كنند بوده و رياست يا مركزيتي نداشته باشد و قبل از تعقيب، قصد جنايت و اسامي اشخاصي را كه در فتنه و فساد دخيل هستند به مأمورين دولتي اطلاع دهد و يا پس از شروع به تعقيب با مأمورين دولتي همكاري مؤثري به عمل آورد از مجازات معاف و در صورتي كه شخصاً مرتكب جرم ديگري شده باشد فقط به مجازات آن محكوم خواهد شد.»

ماده 4 قانون تشديد مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و قاچاقچيان مسلح (مصوب بهمن 1350) نيز همين رويه را براي قاچاقچيان به كار برده است. (محمد علی اردبیلی، پیشین، ص 200)

عذر ندامت:

نادم كسي است كه از كرده خود پشيمان شده و از ادامه جرم باز ايستاده است. براي چنين كوششي قانونگذار وعده معافيت از مجازات به او داده است.

براي مثال در ماده 5 قانون مجازات اخلال‏كنندگان در امنيت پرواز هواپيما و خرابكاري در وسائل و تأسيسات هواپيمايي (مصوب اسفند 1349) آمده است:  «هر يك از مرتكبين جرايم مذكور [جرايم هواپيما ربايي] در اين قانون قبل از اتمام عمل خود نادم گردد و از ادامه آن خوداري كند از تعقيب و مجازات معاف خواهد بود مگر آن كه ضمن اقدامات خلاف قانون مرتكب جرايم ديگري شده باشد كه در اين صورت فقط به مجازات همان جرايم محكوم مي‏شود.» (محمد علی اردبیلی، پیشین، صص201 -200)

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 20,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 25,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
taiine-mojazat_2116982_1769.zip78.5k